Kisegítő kántorok

2014.-10.-20.-brigi-008.jpg

Laczó Brigitta – kisegítő kántor

Zongora tanulmányait 6 éves korában szülei irányításával kezdte, majd a Kispesti Zeneiskolában folytatta. Jelenleg a Patrona Hungariae Gimnázium tanulója, a Zeneiskolában 2015 és 2018 között Kály-Kullai Rita orgonaművész irányításával tanult orgonát. A Harmat Artúr Központi Kántorképzőt 2017-ben, kitüntetéssel végezte. 2018-ban felvételt nyert a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahol Elekes Zsuzsa orgonaművész növendékeként folytatja tanulmányait.

egri-tibor--kicsinyitve-.jpg

Egri Tibor – nyugalmazott kántor

Orgonálni 1952-től, Dauner János atya irányításával tanult, akit a szerzetesrendek feloszlatását követően kántor-kápláni minőségben helyeztek a Munkás Szent József templomba. Itt 1950-75 között vezette a templom Harmonia Sacra kórusát.
Egri Tibor az ötvenes évektől 2015-ig, több, mint öt évtizeden keresztül látta el a templom kántori szolgálatát.